חשיבות בדיקת מדד תשומות הבניה בקניית דירה מקבלן

מסתבר שהוגשה תביעה כנגד קבלנים, היות ורוכשי דירות טענו בבקשתם שתי טענות : האחת - כי תנאי בהסכם מכר הקובע שהתמורה החוזית תוצמד למדד שאינו עדכני במעמד החתימה, הוא תנאי מקפח בחוזה אחיד...הגיוני ,לא ?

השנייה - כי סעיף חוזי הקובע שתשלומים שיבוצעו בין היום ה-1 ליום ה-15 לחודש יוצמדו למדד עתידי, מהווה אף הוא תנאי מקפח בחוזה אחיד. הגיוני ,לא?

בית המשפט ענה כי :באשר לטענתם הראשונה של המבקשים, אין לנו אלא להסכים עם דחייתה. מחיר דירת יד ראשונה כמעט תמיד צמוד למדד תשומות הבנייה הידוע במועד החלטת הרוכשים לרכוש את הדירה. תנאי זה מהווה בסיס למשא-ומתן מסחרי. כשרוכש מעוניין ברכישת דירה, הוא מוחתם על טופס הרשמה, ומאותו מועד מחיר הדירה "מוקפא" עבורו. במועד זה בעצם מתקבע "מדד הבסיס" ביחס למחיר הדירה, והוא יהיה המדד שאליו תוצמד התמורה החוזית.


חוסר הניסיון של רוכשי דירה מקבלן אשר אינם יודעים ואינם מבינים את תהליך הרכישה הוא הגורם העיקרי לעוגמת נפש והוצאות כספים לא צפויות. מסתבר ש 90% מרוכשי דירה מקבלן מבצעים שינויים בדירה, בין אם בחלוקת הדירה מחדש או שדרוגים או בשינויים חוזיים. דעו לכם כי שם נמצא הכסף הגדול של הקבלן.

הטיפים שתקבלו בקורס יאפשרו לכם לחסוך כסף רב ולהגיע לעיסקה הטובה ביותר עבורכם.


לקריאת הכתבה המלאה לחצו כאן

לקורס הנוסחה המנצחת לקניית דירה חדשה מקבלן לחצו כאןWhat can members do?

Members can follow each other, write and reply to comments and receive blog notifications. Each member gets their own personal profile page that they can customize.


Tip:

You can make any member of your blog a writer so they can write posts for your blog. Adding multiple writers is a great way to grow your content and keep it fresh and diversified.
Here’s how to do it:

  1. Head to your Member’s Page

  2. Search for the member you want to make a writer

  3. Click on the member’s profile

  4. Click the 3 dot icon ( ⠇) on the Follow button

  5. Select Set as Writer