מכירת דירה ללא תיווך

כיצד הטכנולוגיה מאפשרת לכם לחסוך עשרות אלפי שקלים?

הידעתם שלמעלה מ % 65 ממכירת דירות בישראל מתבצעות ללא תיווך?


מתווך דירה מציג דירה לזוג צעיר
המתווך עוד כאן

ישנם אנשים שמעדיפים לבצע את תהליך מכירת הדירה בעצמם ללא עזרת מתווך והסיבות לכך רבות:

לעיתים אפשר להצדיק את העדפות הללו השאלה האם זה מוצדק...


אבל בואו רגע נחזור לסיבות שהם: חיסכון בדמי תיווך, אוהבים לעשות הכל בעצמם, חושבים שמתווכים אינטרסנטים,

אוהבים את תהליך המכירה וניהול המו"מ, יש להם ניסיון כי מכרו דירה בעבר ועוד…

מסתבר שלצד פלטפורמות ותיקות כמו לוחות מודעות אינטרנטיים כמו: יד 2 ומדלן, הולכות ותופסות כיום את מקומן פלטפורמות מתקדמות וחדשות יותר דוגמת דורון - הסוכן הווירטואלי של יד 2 המספק מידע נרחב אודות דירות יד שניה שיוצאות למכירה באזור שבו מתעניין הקונה ושולח הודעה לקונה וזאת ללא תיווך. פרסום מכירת דירה ברשתות חברתיות כמו פייסבוק, אינסטגרם וטיק טוק שבהן אין הגבלה או תיווך, מאפשר להגיע לקהלים עצומים באמצעות מעגלי חברים.


חוויית תלת מימד בתוך הבית

הפלטפורמות החדשות שנפגוש ממש בעוד מספר שנים מייצרות מציאות חדשה. AR או בעברית מציאות מדומה, זו טכנולוגיה שכבר נכנסת לחיי היומיום, אנו נרכיב משקפיים ונכנס לשיטוט תלת ממדי בין חללי הדירה בחוויה מציאותית לחלוטין בלי לצאת מהבית. התקדמות הטכנולוגיה צמצמה מאוד את תפקיד המתווך המסורתי שלמעשה סחר במידע ושלט במסירת המידע. בתוך כך, היא מאפשרת את מכירת הדירה באופן ישיר מול הקונה ללא עמלה מיותרת.


האם מתווך נדל"ן הוא מקצוע שיחלוף מהעולם?

רגע לפני שנצלול אם כן, לא, או אולי...

מדוע יש צורך להיעזר במתווך ולמה צריך לשלם עשרות אלפי שקלים עבור השירות אם אפשר

לבצע את מכירת הדירה לבד ולחסוך המון כסף?


בחירה במתווך נובעת מכמה סיבות, אנשי הייטק, רופאים עורכי דין ועוד בעלי מקצוע שערך זמנם גבוה מאוד לא יעצרו את עבודתם כדי להציג את הדירה, ערך הזמן שלהם יקר יותר מזמנו של המתווך. סיבה מרכזית נוספת היא כי במקרים רבים אין למוכר הדירה את הידע הנחוץ בכדי להעריך את ערך הדירה בצורה נכונה ובמידה והדירה ממוקמת ביישוב מרוחק או בסביבה בעייתית או במידה והדירה ייחודית מאוד או יקרה מאוד ויש לה קהל יעד מצומצם, או שהדירה מחייבת שיפוץ, אלה מצבים שאם המוכר ינסה למכור לבד יתכן שיתמחר את מחיר הדירה גבוה מידי והוא עשוי לאבד לקוחות אפשריים ובמידה והעריך את הדירה נמוך מדי, אז הוא חסך את 2% עמלת התיווך אך בפועל הדירה נמכרה במחיר נמוך וגרמה לו הפסד משמעותי הרבה יותר.

מסתבר שיש אוכלוסיית מוכרים שמאד מתאימה לליווי צמוד של מתווך שמנהל את מכירת הדירה, יש כאלה שפשוט רוצים להעביר את המשימה למישהו אחר. לא לכולם יש זמן לנהל את התהליך ומאוד נוח שמעבר למרכיב הזמן המתווך גם תורם מניסיונו והיכרותו את הסביבה, הוא מאתר את הקונים המתאימים ומנהל את המו"מ עד לסגירת העסקה.

לפיכך, נראה כי מקצוע תיווך נדל"ן עדיין כאן ועדיין יש בו צורך רב לאוכלוסייה לא קטנה בכלל!

אנחנו לא נתיימר להיות שוטי נבואות בסוגיית הלא! אלא נאמר שיש עוד זמן והוא רב עד שכולנו נדע להשתמש ולהתחבר אישית וטכנולוגית לטכנולוגיה של העולם החדש וגם אז יהיה דור שלם שירצה את השירות האנושי, האישי והמקצועי לעוד הרבה זמן.